The Future Healthcare Konferansı'nın yeni tarihi açıklandı

Türkiye’den ve yurt dışından sağlık sektörünün öncü isimlerinin bir araya geleceği The Future Healthcare İstanbul Uluslararası Konferansı, daha önce planlandığı 20-23 Mayıs tarihlerinden daha ileri bir tarihe ertelenerek 18-22 Ekim 2021’de düzenlenecek.

Türkiye’den ve yurt dışından sağlık sektörünün öncü isimlerinin bir araya geleceği The Future Healthcare İstanbul Uluslararası Konferansı, daha önce planlandığı 20-23 Mayıs tarihlerinden daha ileri bir tarihe ertelenerek 18-22 Ekim 2021’de düzenlenecek. Tazefikir Group ve Future X Events tarafından Fişekhane’de düzenlenecek olan konferans beş gün boyunca uzman konuşmacıları ve ilgi çekici konu başlıklarının yer alacağı oturumlarla sağlığın geleceğine yön verecek. 2021 teması; “Bilgiden İlham Alıyor, Bilimle Yaşıyoruz” olarak belirlenen konferans, hibrit bir formatta hem fiziksel katılımla hem de online olarak düzenlenecek. The Future Healthcare İstanbul CEO’su Çağlar Gözüaçık, etkinliğin Türkiye'nin en büyük sağlık ve sağlık teknolojileri konferansı olduğunu vurgulayarak, katılımcılara güçlü bir içerikle dopdolu 5 gün yaşatacaklarını söyledi.

Geniş bir katılımla sağlık alanındaki tüm paydaşların buluşma noktası olacak The Future Healthcare İstanbul 2021 Uluslararası Konferansı, pandemi dönemi ve sonrası sağlığın gündemini bir kez daha belirlemeye hazırlanıyor.

15 binden fazla doktorun, 5 binden fazla eczacının, binlerce tıp öğrencisinin yanı sıra resmi kurumların temsilcilerinin ve sağlık sektörü profesyonellerinin katılacağı konferans, pandemi önlemleri çerçevesinde 18-22 Ekim 2021 tarihleri arasında Fişekhane’de yapılacak. Hibrit bir şekilde hem fiziksel katılımla hem de online olarak düzenlenecek olan The Future Healthcare İstanbul 2021’de, dünyadan ve Türkiye’den sağlık sektörünün öncü isimleri, ilham veren oturumları ile sağlık alanındaki gelişmeleri ve trendleri ele alacak.          

5 Gün Boyunca Sağlık Profesyonellerine İlham Verecek

Birbirinden ilginç ve yaratıcı konu başlıklarıyla dikkat çeken The Future Healthcare 2021’de; sağlığın geleceği ile ilgili ufuk açıcı yeni teknolojiler, çığır açan tedavi yöntemleri, geleceğin hastaneleri, sağlıkta yapay zeka ve hukuk, robotik uygulamalar, biyoteknoloji, kişiselleştirilmiş tıp, giyilebilir teknolojiler, büyük veri, geleceğin sağlıklı yaşam şehirleri, koruyucu tıp, OTC’nin geleceği, uzay tıbbı gibi pek çok konuda değerli konuşmacılarla ilham verici oturumlar gerçekleştirilecek. Covid 19 özel oturumunda ise küresel iklim değişikliği, salgın hastalıklar ve mega trendlerin sağlığa etkisi masaya yatırılacak.

Sensodyne Ağız Sağlığının Geleceği oturumunda GSK Tüketici Sağlığı Türkiye Genel Müdürü Özlem Kaynak’ın da yer alacağı panelde ağız sağlığının geleceği derinlemesine ele alınacak. İsveç Ulusal Uzay Ajansı Başkanı Dr. Katarina Bjelke, Uzay Tıbbı isimli konuşmasıyla geleceğe yön verecek bakış açılarını aktaracak. Dünya’nın en büyük yapay zeka destekli sağlıklı yaşam şehri Neom’un medikal direktörü Prof. Melvin Samsom’un yapacağı konuşma geleceğin şehirleri hakkında ilham verecek. İsveç’in dünyaca ünlü Nöroloji Profesörü Miia Kivipelto da Nöroloji ve Alzheimer’ın geleceği hakkında konuşacak. Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz yapay zeka kavramının sağlık alanında kullanımı ve bunun hukuksal boyutları konusunda Türk asıllı İsveçli Avukat Ersen Bethersen çalışmalarından bahsedecek. Genomedis Biyoteknoloji Kurucusu Dr. Sevgi Salman Ünver ise Biyoteknolojinin Sağlık Alanındaki Dönüştürücü Etkisini anlatacak. Doç. Dr. Biykem Bozkurt ise, Yapay Kalp ve Organların Geleceği hakkında görüşlerini paylaşacak.

Ayrıca GE Healthcare ve Abbott firmaları da sağlığın geleceğine ilişkin konuşmalar ve panellerle The Future Healthcare İstanbul’da yer alacak. 

The Future Healthcare Konferansı, Prof. Dr. Richard A. Lockshin, Prof. Dr. Devrim Gözüaçık, Prof. Melvin Samson, Prof. Dr. Sinan Canan, Prof. Dr. Türker Kılıç, Prof. Dr. Murat Baş, Prof. Dr. Murat Aksoy, Prof. Dr. Aytuğ Altundağ, Prof. Dr. Oğuz Özyaral, Prof. Dr. Ersi Abacı Kalfoğlu, Doç. Dr. Biykem Bozkurt, Dr. Michael Marash, Dr. Cem Kınay, Uzm. Dyt. ve Aktivist Dilara Koçak, Uzm. Dr. Ayça Kaya, Uzm. Dr. Enes Güler, Uzm. Dr. Bekir Çakmak, Polen Koçak, Dünya Gazetesi yazarı Vahap Munyar gibi birbirinden değerli isimleri ağırlayacak. 

Hibya Haber Ajansı

Okunma